Normalizacja polityki stóp procentowych współczesnych banków centralnych

Normalizacja_polityki_stóp_procentowych_współczesnych_banków_centralnych.png
  • promocja
  • nowość
Dostępność: Przedsprzedaż
Wysyłka w: po premierze u wydawcy
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 121,26 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 129,00 zł

121.26
Najniższa cena od wprowadzenia towaru: 129,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Wydawca: Wydawnictwo C.H. Beck
Kod produktu: 9788382914122

Opis

Głównym przedmiotem zainteresowania w monografii jest stopa procentowa jako istotny instrument polityki monetarnej, w szczególności niestandardowej jej odsłony, stosowany po wybuchu globalnego kryzysu finansowego. Zasadniczą przyczyną do podjęcia w pracy tej problematyki było szerokie wykorzystanie instrumentu stopy procentowej w niekonwencjonalnej polityce monetarnej.

Zdefiniowana w monografii normalizacja polityki pieniężnej jest procesem zakończenia niekonwencjonalnej polityki pieniężnej we wszystkich obszarach, w których wykorzystywane były niestandardowe i nadzwyczajne instrumenty. Na całokształt normalizacji polityki monetarnej składa się więc: normalizacja polityki stóp procentowych oraz normalizacja polityki bilansowej, a uzupełniająco również normalizacja polityki komunikacyjnej banku centralnego. Normalizacja polityki stóp procentowych – będąca w pracy przedmiotem szczególnego zainteresowania – jest z kolei utożsamiana z procesem zakończenia niestandardowego wymiaru polityki stóp procentowych. Oznacza to, iż w warunkach realizacji przez bank centralny strategii BCI dokonuje się, gdy stopa inflacji zmierza w kierunku ustalonego celu inflacyjnego, a zatem utrzymana zostaje stabilność cen. Normalizacja polityki stóp procentowych może dotyczyć zakończenia niestandardowej polityki stóp procentowych zarówno w sytuacji, gdy utrzymywany jest skrajnie niski, jak i nadwyraz wysoki poziom stóp procentowych, a zatem odbiega on od tego, który uznawany jest za „normalny". W różnych okresach i w różnych uwarunkowaniach poziom „normalny" może być jednak odmiennie interpretowany.

Główne problemy badawcze monografii wyrażają się w pytaniach o istotę, cele i przesłanki normalizacji polityki stóp procentowych, możliwe scenariusze jej wdrożenia, a także mechanizmy związane z realizacją działań normalizujących. Przeprowadzone wnikliwie studia teoretyczno-empiryczne dowodzą, iż problematyka normalizacji polityki stóp procentowych jest zasadniczo nowa i stanowi swego rodzaju lukę poznawczą w badaniach prowadzonych na gruncie krajowym, jak również w znacznym stopniu międzynarodowym. Analizowana w monografii problematyka procesu normalizacji polityki stóp procentowych, jego przesłanek, scenariuszy oraz mechanizmów znajduje rozwinięcie w treści opracowania.


Cena katalogowa (PRZED RABATEM): 129.00
ISBN: 9788382914122
Autorzy: Aleksandra Nocoń
Wydawnictwo: Wydawnictwo C.H. Beck
Wydanie: 1
Liczba stron: -
Okładka: Twarda
Format: 165x238x14 mm
Wersja publikacji: Książka
Rok publikacji: 2024
Data wydania: 2024-06-28 [termin pewny]

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Infolinia: +48 513 959 100

e-mail:       info@lexliber.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl