Metodyka postępowania obrońcy i pełnomocnika (adwokata i radcy prawnego) w sprawach przestępstw skarbowych i karuzelowych. Komentarz praktyczny, orzecznictwo, wzory pism

Metodyka_postępowania_obrońcy_(adwokata_i_radcy_prawnego)_w_sprawach_przestępstw_karno_skarbowych_i_karuzelowych__Komentarz_praktyczny__orzecznictwo__wzory_pism.png
  • promocja
Dostępność: Przedsprzedaż
Wysyłka w: po premierze u wydawcy
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 168,21 zł 189,00 zł 168.21
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Wydawca: Wydawnictwo C.H. Beck
Kod produktu: 9788382354959

Opis

Publikacja w przystępny oraz klarowny sposób dostarcza wiedzy i inspiracji do działania profesjonalnych pełnomocników, którzy pragną skutecznie udzielać pomocy prawnej swoim Klientom w kategorii spraw karnoskarbowych. Książka w przekrojowy sposób wprowadza w problematykę szczególnego typu przestępstw, jakim są przestępstwa skarbowe i karuzelowe.

W ostatnim czasie przestępstwa skarbowe, stały się przedmiotem szczególnego zainteresowania polskich organów ścigania. Zaostrzono przepisy, a prokuratorzy zaczęli domagać się wymierzenia coraz surowszych kar. Książka jest efektem wieloletnich doświadczeń autorów w sprawach karnoskarbowych, ze szczególnym uwzględnieniem spraw tzw. karuzel VAT-owskich i innych przestępstw podatkowych.

Publikacja wyjaśnia, na czym polega istota tego typu przestępstw i dostarcza narzędzi do ich identyfikacji. Poza tym, co ważne, publikacja wzbogacona została o różnorodne przykłady z orzecznictwa oraz część praktyczną zawierająca wzory pism.

Istotnym – kluczowym wręcz – zagadnieniem jest poszanowanie tajemnicy zawodowej – czy to adwokackiej i radcowskiej czy też doradcy podatkowego. Publikacja dotyczy również aktualnych wyzwań stojących przed pełnomocnikami stron – w zakresie udostępniania dokumentacji prawnej, księgowej, zachowania w poufności informacji przekazanej przez klienta, reguł postępowania przy przeszukaniu kancelarii.

W książce omówiono zagadnienia związane z:

  • reprezentacją klienta w postępowaniu karno-skarbowym,
  • wykonaniem prawa do obrony,
  • rolą obrońcy w dochodzeniu i śledztwie,
  • udziałem obrońcy przed sądem,
  • postępowaniem odwoławczym.

Istotną dla praktyki częścią publikacji jest opis schematu przedawnień ścigania i karalności przestępstw skarbowych, temat tabu dla prawników-humanistów – trzymających się z dala od obliczeń i matematyki w ogólności.

Publikacja poza swoim praktycznym omówieniem metodyki działania obrońcy w sprawach przestępstw karno-skarbowych, zawiera omówienie najnowszych zmian legislacyjnych wynikających m.in. z:

  • ustawy z 16.4.2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz.U. z 2020 r. poz. 695), która usprawnia procedurę zgłaszania interwencji przez podmiot, który nie będąc podejrzanym lub oskarżonym w postępowaniu w sprawie o przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe, zgłosił w tym postępowaniu roszczenie do przedmiotów podlegających przepadkowi,
  • ustawy z 4.7.2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2019 r. poz. 1520) - która wprowadza podwyższenie kar za przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz ograniczenie możliwości skorzystania z czynnego żalu.

Metodyka jest praktycznym poradnikiem oraz wsparciem dla adwokatów i radców prawnych, występujących w charakterze profesjonalnych pełnomocników w sprawach przestępstw skarbowych. Poza tym, publikację można polecić również księgowym oraz doradcą podatkowym, a także aplikantom i studentom kierunków prawniczych.


Cena katalogowa (PRZED RABATEM): 189.00
ISBN: 9788382354959
Autorzy: Grzegorz Flisiak, Monika Zielonka, Wojciech Bergier
Wydawnictwo: Wydawnictwo C.H. Beck
Wydanie: 1
Liczba stron: 286
Okładka: Miękka
Format: 145x205x13 mm
Wersja publikacji: Książka
Rok publikacji: 2021
Data wydania: 2021-11-30 [termin pewny]

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Promocje
Kodeks cywilny. Komentarz
Kodeks cywilny. Komentarz
349,00 zł 296,65 zł
szt.
Kodeks cywilny. Komentarz. Tom V
Kodeks cywilny. Komentarz. Tom V
239,00 zł 203,15 zł
szt.
Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Komentarz
Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Komentarz
299,00 zł 254,15 zł
szt.
Prawo restrukturyzacyjne. Komentarz
Prawo restrukturyzacyjne. Komentarz
289,00 zł 245,65 zł
szt.
Restrukturyzacja i upadłość. Zagadnienia praktyczne
Restrukturyzacja i upadłość. Zagadnienia praktyczne
99,00 zł 84,15 zł
szt.
Bestsellery
Podatkowe i bilansowe zamknięcie roku 2021
Podatkowe i bilansowe zamknięcie roku 2021
199,00 zł 177,11 zł
szt.
Podstawy doktryny prawnej
Podstawy doktryny prawnej
49,00 zł 41,65 zł
szt.
Mikroekonomia
Mikroekonomia
39,90 zł
szt.
Matematyka w zadaniach
Matematyka w zadaniach
28,00 zł
szt.
Proces karny. Kazusy i ćwiczenia
Proces karny. Kazusy i ćwiczenia
59,00 zł 52,51 zł
szt.

Infolinia: +48 513 959 100

e-mail:       info@lexliber.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl