Meritum adwokata i adwokatki

978-83-8358-540-6_.jpg
  • promocja
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni + czas dostawy
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 257,21 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 289,00 zł

257.21
Najniższa cena od wprowadzenia towaru: 289,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Wydawca: Wolters Kluwer Polska
Kod produktu: 9788383585406

Opis

Poradnik przedstawia wszystkie praktyczne aspekty wykonywania zawodu adwokata w Polsce. Jest dziełem ponad 30 autorek i autorów – wybitnych specjalistów, przedstawicieli tej profesji.
Z „Meritum adwokata i adwokatki” dowiesz się między innymi:

Jak założyć i prowadzić kancelarię?

Publikacja zawiera praktyczne wskazówki, w których autorzy dzielą się swoim doświadczeniem i radzą, jak skutecznie zarządzać kancelarią adwokacką.

Jak podejmować skuteczne działania marketingowe?

Poruszone są zagadnienia związane z reklamą i działalnością marketingową w praktyce zawodowej, w tym w mediach społecznościowych. Omówione są także wskazówki, co klientów motywuje do podjęcia współpracy z kancelarią a co stanowi dla nich barierę.

Jak ustalać systemy wynagrodzenia z klientami?

Autorzy omawiają różne modele wynagradzania i podpowiadają, jakie rozwiązania są najkorzystniejsze (m.in. stawka godzinowa, ryczałt, system ryczałtowo-godzinowy, stałą opłata za sprawę, success fee).

Jak wdrożyć i stosować procedury AML (Anti Money Laundering)?

Poradnik wskazuje podstawowe regulacje oraz gdzie można znaleźć wzory procedur i oświadczeń oraz jakie kary grożą za niewykonanie obowiązków nałożonych ustawą (m. in. w przypadku adwokatów do wysokości równowartości kwoty 1 000 000 euro).

Jak skutecznie zadbać o bezpieczeństwo danych w kancelarii?

Autorzy wyjaśniają jakie konkretne środki techniczne i organizacyjne należy wdrożyć aby  wypełnić obowiązki nałożone prawem. Wskazują jak w praktyce należy chronić dane przetwarzane zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej.
Autorzy dużo uwagi poświęcają researchowi prawnemu. Przedstawiają wskazówki, jak skutecznie pozyskiwać informacje zarówno z publicznych baz danych, jak i komercyjnych systemów informacji prawnej.
Szczegółowo omawiają ponadto:

postępowanie dyscyplinarne,
zasady reprezentacji klientów wyznaczonych z urzędu w różnych kategoriach spraw,
reprezentację dziecka oraz występowanie jako kurator dla osoby nieznanej z miejsca pobytu,
praktyczne aspekty świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej,
metodykę prowadzenia spraw z zakresu wielu dziedzin prawa,
reprezentację klientów przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka i Trybunałem Sprawiedliwości UE.

Publikacja jest przeznaczona przede wszystkim adwokatek i adwokatów już prowadzących lub rozpoczynających działalność zawodową, a także dla aplikantów prawniczych; zainteresuje również przedstawicieli innych zawodów prawniczych, którzy planują podjąć nowe wyzwania zawodowe.

„Nikt wcześniej nie zdecydował się na przygotowanie pozycji, która podejmowałaby te zagadnienia, i to w tak szerokim zakresie. Odnajdą bowiem Państwo w publikacji kompleksową wiedzę o zasadach funkcjonowania samorządu zawodowego, przebiegu aplikacji adwokackiej, warunkach wykonywania zawodu, w tym o praktycznych aspektach zakładania, działalności i likwidacji kancelarii adwokackiej. Rozdziały poświęcone metodom prowadzenia określonych spraw, w tym specyfice postępowań z urzędu oraz istocie innych, dodatkowych ról adwokackich, stanowią cenne źródło praktycznych wskazówek. (…) Informacje o specyfice i różnych formach wykonywania tego zawodu, świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej, funkcji kuratora, arbitra lub mediatora mogą uświadomić Czytelnikom wymagania i bariery w codziennej pracy zawodowej członków i członkiń palestry.”
Ze wstępu
adw. dr Katarzyny Gajowniczek-Pruszyńskiej

ISBN: 978-83-8358-540-6
Autorzy: Paweł Wiliński, Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, Radosław Baszuk, Łukasz Chojniak, Marcin Ciemiński, Joanna Dominowska , Mariusz Godlewski, Sylwia Gregorczyk-Abram, Agnieszka Helsztyńska, Jakub Jacyna, Ryszard Kalisz, Maria Kozłowska, Aleksander Krysztofowicz, Grzegorz Kukowka, Kamila Kurkowska, Małgorzata Mączka-Pacholak, Michał Magdziak, Marek Malecha, Dagmara Miler, Rafał Morek, Mikołaj Pietrzak, Katarzyna Przyłuska-Ciszewska, Bartłomiej Raczkowski, Joanna Repeć, Ewa Stawicka, Barbara Szczepańska, Kamil Szmid, Maciej Taborowski, Joanna Tkaczyk-Lipnicka, Andrzej Tomaszek, Marta Tomkiewicz-Januszewska, Michał Wawrykiewicz
Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Wydanie: 1
Liczba stron: 896
Format: B5
Medium: Książka papier
Wersja publikacji: Książka papier
Rok publikacji: 2024
Stan prawny: 1 maja 2024 r.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Książki powiązane

Inni klienci kupili
Aplikacja radcowska i adwokacka. Akty prawne na egzamin wstępny 2024
Aplikacja radcowska i adwokacka. Akty prawne na egzamin wstępny 2024

196,46 zł

Cena regularna:

209,00 zł

Najniższa cena: 209,00 zł
szt.

Infolinia: +48 513 959 100

e-mail:       info@lexliber.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl