Funkcja kompensacyjna procesu karnego
Cena regularna:
228,00 zł
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
W publikacji przedstawiono od strony procesowej zagadnienie naprawienia szkód wyrządzonych przestępstwem, ukazując kompensację jako jedną z funkcji procesu karnego.
Autor omówił szczegółowo m.in.:
miejsce kompensacji w systemie prawa karnego sensu largo oraz w modelu współczesnego procesu karnego,
tendencje kompensacyjne w rozwoju prawa i procesu karnego, • środki prawne zapewniające kompensację – przede wszystkim uregulowane w Kodeksie karnym,
wyniki badań praktyki stosowania środków kompensacyjnych w postępowaniu karnym.
Wskazał przy tym trudności w wykładni przepisów dotyczących środków kompensacyjnych w praktyce procesu karnego, proponując rozwiązania konkretnych problemów. Opracowanie odwołuje się do aktualnego stanu prawa oraz praktyki jego stosowania, ale zawiera również postulaty de lege ferenda.
Rozważania zawarte w publikacji zainteresują nie tylko przedstawicieli doktryny prawa, lecz także prawników praktyków – sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych oraz aplikantów zawodów prawniczych.
ISBN: 978-83-8358-356-3
Autorzy: Kacper Oleksy
Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Wydanie: 1
Liczba stron: 448
Okładka: twarda
Format: A5
Medium: Książka papier
Rodzaj: Monografie
Wersja publikacji: Książka papier
Rok publikacji: 2024
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Infolinia: +48 513 959 100
e-mail: info@lexliber.pl