Ekonomiczna analiza prawa cywilnego. Tom 1. Zagadnienia ogólne i prawo umów

Ekonomiczna_analiza_prawa_cywilnego__Tom_I__Zagadnienia_ogólne_i_prawo_umów.png
  • promocja
  • nowość
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin + czas dostawy
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 140,06 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 149,00 zł

140.06
Najniższa cena od wprowadzenia towaru: 149,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Wydawca: Wydawnictwo C.H. Beck
Kod produktu: 9788383564517

Opis

Książka prezentuje podstawy analizy ekonomicznej prawa oraz możliwości jej zastosowania w prawie cywilnym. Jest to kompleksowe przedstawienie zagadnień Law & Economics – dziedziny naukowej analizującej prawo przy użyciu narzędzi teorii ekonomicznej i podejmującej próbę wykorzystania ich w stosowaniu prawa. W tomie 1. omówiono zagadnienia wstępne oraz dotyczące umów.

Nie mam wątpliwości, że przedstawiona mi do recenzji monografia jest opracowaniem wartościowym, przydatnym dla każdego prawnika (nie tylko zainteresowanego prawem cywilnym, czy szerzej, prywatnym, ale i publicznym, zarówno akademika, jak i wykonującego zawód praktyka) oraz poszerzającym perspektywę o kontekst społeczny, ekonomiczny i filozoficzny prawa, ale również bardzo potrzebnym w Polsce. Okazuje się bowiem, że mimo postępującego umiędzynarodowienia krajowej nauki prawa, otwarcia na nowe impulsy intelektualne z krajów anglosaskich i Europy zachodniej (w tym właśnie ekonomiczną analizę prawa) oraz odpowiadania na współczesne wyzwania wolnorynkowego ustroju gospodarczego – w polskiej literaturze wciąż ważną rolę odgrywa formalizm, koncentrujący się na brzmieniu przepisów, wykładni językowej i procedurach stosowania prawa, zamiast realnych skutkach, relacji kosztów do zysków czy poszukiwaniu racjonalności lub efektywności. Autorzy niniejszej pozycji przekonują – odwołując się do przykładów zaczerpniętych z zagranicznych porządków prawnych, klarownych kazusów oraz anegdot społeczno-gospodarczych – że alternatywne spojrzenie na prawo jest możliwe, a przy tym świeższe, bardziej życiowe i inspirujące.

Z recenzji dra hab., prof. UW Krzysztofa Koźmińskiego

Monografia jest efektem współpracy pomiędzy autorami i stanowi adaptację przez dra Jarosława Bełdowskiego jej niemieckiego wydania na potrzeby polskich odbiorców wraz z nowymi treściami. Tom 1 opracowany został na podstawie rozdziałów 1-4 oraz 11-17 oryginału "Lehrbuch der ökonomischen Analyse des Zivilrechts".


Cena katalogowa (PRZED RABATEM): 149.00
ISBN: 9788383564517
Autorzy: Claus Ott, Hans-Bernd Schäfer, Jarosław Bełdowski
Wydawnictwo: Wydawnictwo C.H. Beck
Wydanie: 1
Liczba stron: 510
Okładka: Miękka
Format: 165x238x25 mm
Wersja publikacji: Książka
Rok publikacji: 2024
Data wydania: 2024-05-20

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Infolinia: +48 513 959 100

e-mail:       info@lexliber.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl