Konstytucyjny system organów państwowych

konstytucyjny-system-organow-panstwowych.jpg
  • promocja
Dostępność: mało
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 30,69 zł 33,00 zł 30.69
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Niniejszy podręcznik stanowi pomoc przede wszystkim dla studentów studiów administracyjnych pierwszego stopnia. Z uwagi na swój charakter może być też wykorzystany na innych kierunkach studiów nieprawniczych, na których prawo konstytucyjne wykładane jest w różnym zakresie i pod różnymi nazwami.

W podręczniku przedstawione zostały, w sposób systematyczny i syntetyczny, podstawowe zagadnienia związane z obowiązującym systemem organów. Jego treść w pewnych fragmentach wykracza jednak poza ramy zakreślone tytułem. Za uzasadnione uznano nawiązanie do przemian ustrojowych powojennej Polski, mając na uwadze, że aktualny system organów jest rezultatem ewolucji ustroju politycznego, a po tym – według programu – na studiach administracyjnych do historii ustroju odnosi się jedynie częściowo przedmiot „Historia administracji”. Książka zawiera ogólne wskazania podstaw i założeń ustroju oraz zarys problematyki podstawowych wolności, praw i obowiązków człowieka i obywatela.

Zamieszczony w końcowej części wykaz aktów prawnych i wybranych pozycji literatury powinien ułatwić sięgnięcie do źródeł i pogłębienie wiedzy.

 

Autorzy: Ewa Gdulewicz red., G. Koksanowicz, W. Kręcisz, R. Mojak, W. Mojski, W. Orłowski, S. Patyra, P. Sadowski, W. Skrzydło, J. Sobczak, W. Zakrzewski

Liczba stron: 308

Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-63761-56-1

Format: B5

Rok wydania: 2015

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Infolinia: +48 513 959 100

e-mail:       info@lexliber.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl