Umowy w sprawach gospodarczych z objaśnieniami i płytą CD

Umowy_w_sprawach_gospodarczych_z_objaśnieniami_i_płytą_CD.png
  • promocja
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin + czas dostawy
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 177,11 zł 199,00 zł 177.11
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Wydawca: Wydawnictwo C.H. Beck
Kod produktu: 9788382352672

Opis

Bestsellerowe opracowanie ponad 150 przykładów umów w sprawach gospodarczych!

Pozycja ciesząca się dużą popularnością na rynku wydawniczym, która dzięki aktualności tematu, nadal jest jedną z najlepszych pomocy naukowych. Czytelnik ma do dyspozycji ponad 150 przykładów umów, którymi może się posłużyć, a zwłaszcza umowy nazwane z Kodeksu cywilnego, innych ustaw oraz ukształtowane przez praktykę umowy nienazwane.

W najnowszym wydaniu uwzględniono najnowsze orzecznictwo oraz poglądy doktryny. Ponadto, uwzględniono również zmiany legislacyjne, wprowadzone m.in.:

  • ustawą z 18.11.2020 r. o doręczeniach elektronicznych (Dz.U. z 2020 r. poz. 2320), która dotyczy zdefiniowania zasad wymiany korespondencji z podmiotami publicznymi w relacji z innymi podmiotami publicznymi oraz podmiotami niepublicznymi, w tym z osobami fizycznymi;
  • ustawą z 31.7.2019 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1495 ze zm.), która dotyczy realizacji, formułowanych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, zmniejszenia obciążeń biurokratycznych i uproszczenia przepisów.

Publikacja składa się z IV części. Każda z nich dotyczy umów o innej materii:

  • część I, dotyczy przepisów ogólnych Kodeksu cywilnego (wskazano m.in., w jaki sposób poprawnie napisać pełnomocnictwo, jego odwołanie czy prokurę);
  • część II to umowy nazwane z różnych zakresów prawa cywilnego: prawa rzeczowego, prawa zobowiązań;
  • część III, dotyczy umów z zakresu prawa bankowego, tj. umowy kredytu, umowy depozytowej, umowy o ustanowienie kaucji, itp.
  • część IV, na którą składają się umowy mieszane, dotyczące: usług finansowych, własności intelektualnej, praw autorskich, świadczenia usług doradczych, świadczenia usług zarządczych czy umów o współpracę, tj. listu intencyjnego czy umowy sponsoringu, konsorcjum bądź franchistingu.

Do każdego wzoru dołączone zostały kompleksowe objaśnienia, za pomocą których można znaleźć odpowiedź na najczęstsze wątpliwości, jakie mogą pojawić się w trakcie sporządzania danej umowy. Wyjaśniane są wszelkie wymogi formalne czynności prawnej, zasady określania stron umowy, co jest essentialia negotii każdej z zaprezentowanych umów.

Omawiana jest też problematyka opłat skarbowych, która jest pokłosiem zawarcia umowy i jej wykonania czy też kwestie związane z przedawnieniem roszczeń o świadczenie umów i obliczaniem terminu.

Publikacja jest adresowana przede wszystkim do praktyków – osób świadczących profesjonalną pomoc prawną, tj. radcach prawnych i adwokatach. Opracowanie stanowi również nieocenioną pomoc dla aplikantów i studentów prawa.


Cena katalogowa (PRZED RABATEM): 199.00
ISBN: 9788382352672
Autorzy: Marzena Okła-Anuszewska
Wydawnictwo: Wydawnictwo C.H. Beck
Wydanie: 6
Liczba stron: 898
Okładka: Miękka
Format: 145x205x39 mm
Wersja publikacji: Książka
Rok publikacji: 2021
Data wydania: 2021-04-26

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Infolinia: 513 959 100

e-mail:       info@lexliber.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl