Sektorowy model samorządu gospodarczego. Założenia i perspektywa wprowadzenia w Polsce.

Sektorowy_model_samorządu_gospodarczego__Założenia_i_perspektywa_wprowadzenia_w_Polsce_.png
  • promocja
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin + czas dostawy
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 234,06 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 249,00 zł

234.06
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 234,06 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Wydawca: Wydawnictwo C.H. Beck
Kod produktu: 9788382915709

Opis

Publikacja omawia historyczne i aktualne modele samorządu gospodarczego w Polsce i na świecie.

W wymiarze praktycznym uzasadnienie potrzeby dialogu państwa z rynkiem jest wynikiem niezwykłej złożoności współczesnych procesów gospodarczych, którymi administracja nie jest w stanie samodzielnie dobrze zarządzać. Świadomość ewolucji gospodarki i procesów gospodarczych oraz regulacji od nieskomplikowanych, lokalnych relacji XIX w. do wysoce wyspecjalizowanej i globalnej gospodarki opartej na wiedzy rozwijającej się w XXI w. uzasadnia tezę o potrzebie ewolucji i specjalizacji także organizacji gospodarczych. Prywatnoprawne, niewielkie zrzeszenia gospodarcze nie są w stanie w Polsce zastąpić samorządu gospodarczego. Nie mają one odpowiedniego potencjału, kompetencji, narzędzi i sprawczości w relacjach z instytucjami państwowymi. Tymczasem w Polsce działa przeszło 2 mln 200 tys. przedsiębiorców, których działalność generuje blisko 3/4 PKB - to bardzo poważne wartości.

Model sektorowy stanowi efektywną propozycję odpowiedzi na dzisiejsze wyzwania związane z pogłębiającą się specjalizacją gospodarki opartą na wiedzy i jej aterytorialnością. Jest równocześnie zaskakująco silnie zakotwiczony w polskim dorobku samorządów gospodarczych a równocześnie zapewnia szerokie wsparcie różnych grup interesariuszy. Oferuje wreszcie niezwykle szerokie możliwości decentralizacji administracji gospodarczej.

W recenzowanej publikacji zawarto liczne i odważne, lecz dobrze uzasadnione, postulaty de lege ferenda. Argumentacja autora jest przekonująca. Umiejętnie postawiono szereg ogólniejszych i szczegółowych tez badawczych, których prawdziwość lub fałszywość wykazano za pomocą warsztatu na wysokim poziomie.

Fragment recenzji dr hab., prof. INP PAN Dawida Miąsika

W pracy w sposób nowatorski przestawiono nie tylko kluczową tezę o potrzebnie budowy sektorowego samorządu gospodarczego jako samorządu prawa publicznego, ale także zagadnienia modelu przyszłego finansowania tego samorządu, pozycji członków samorządu i ich oddziaływania na organy przyszłych izb gospodarczych. (...) Co istotne Autor nie bagatelizuje zagadnień trudnych, nie pozwalających na udzielenie jednoznacznych odpowiedzi.

Fragment recenzji dr hab. Kazimierza Bandarzewskiego


Cena katalogowa (PRZED RABATEM): 249.00
ISBN: 9788382915709
Autorzy: Piotr Marciniak
Wydawnictwo: Wydawnictwo C.H. Beck
Wydanie: 1
Liczba stron: 612
Okładka: Twarda
Format: 145x205x18 mm
Wersja publikacji: Książka
Rok publikacji: 2023
Data wydania: 2023-01-13

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Infolinia: +48 513 959 100

e-mail:       info@lexliber.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl