Podatkowe i bilansowe zamknięcie roku 2021

Podatkowe_i_bilansowe_zamknięcie_roku_2021.png
 • promocja
 • nowość
Dostępność: Przedsprzedaż
Wysyłka w: po premierze u wydawcy
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 174,13 zł 199,00 zł 174.13
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Wydawca: Wydawnictwo C.H. Beck
Kod produktu: 9788382358483

Opis

Niezbędne informacje w zakresie zamknięcia rocznego 2021 w kontekście bilansowym oraz podatkowym wraz z wzorami dokumentów.

Celem publikacji jest dostarczenie specjalistycznej oraz aktualnej wiedzy o sporządzaniu sprawozdawczości finansowej i rozliczeń podatkowych (m.in. CIT, PIT, VAT). Takie dualne podejście do zamknięcia rocznego niewątpliwe stanowi wartość dodaną dla praktyków życia gospodarczego. Książka zawiera omówienie zmian, które weszły w życie w 2020 r. i 2021 r. i mają wpływ na zamknięcie podatkowe 2021 r. Omawia wpływ zmian w przepisach związanych z pandemią COVID-19 na sporządzenie sprawozdania finansowego oraz przychody i koszty podatkowe.

Publikacja zawiera m.in.:

 • Harmonogram prac związanych z zamknięciem 2021 r.
 • Szczegółową charakterystykę poszczególnych elementów bilansu ze szczególnym uwzględnieniem różnic między ujęciem księgowym, a podatkowym.
 • Szczegółowe omówienie elementów sprawozdania finansowego wraz z licznymi przykładami.
 • Ponad 45 wybranych zagadnień podatkowych, które omawiają kwestie kosztów i przychodów podatkowych. Większość tych zagadnień uwzględnia aspekt zamknięcia roku oraz przypadki różnic w podejściu księgowym i podatkowym.
 • Przejście z wyniku bilansowego na podatkowy oraz ustalenie podatku odroczonego (z uwzględnieniem zmian podatkowych, np. w zakresie spółek komandytowych) – ta część książki stanowi płynne przejście od rozdziału „Rachunek zysków i strat" z części III „Pozostałe elementy sprawozdania" do różnic księgowo-podatkowych przedstawionych w części IV „Koszty i przychody podatkowe – wybrane zagadnienia".
 • Pozostałe wybrane aktywa i zobowiązania z uwzględnieniem skutków podatkowych, które nie są bezpośrednio związane z konkretną pozycją sprawozdania (np. inwentaryzacja, zagadnienie leasingu, kontrakty długoterminowe itd.).
 • Omówienie zmian podatkowych z 2020 r. i 2021 r. mających wpływ na rozliczenie 2021 r. (np. zmiany w opodatkowaniu spółek, nowe obowiązki w zakresie CIT dla tzw. spółek nieruchomościowych, zmiany w cenach transferowych, estoński CIT).
 • Omówienie zmian w VAT ( pakiet SLIM VAT 1 oraz 2, zmiany w zakresie plików JPK, pakiet VAT e-commerce, zmiany w zakresie mechanizmu podzielonej płatności oraz tzw. białej liście podatkowej)
 • Zagadnienia dotyczące spółki komandytowej: Istotna zmiana statusu podatkowego spółki komandytowej w 2021 r. – skutki dla wspólników i samej spółki. Najważniejsze daty bilansowe gdy rok podatkowy spółki nie pokrywa się z rokiem obrotowym, rozliczenie zaliczek na poczet zysków, podział wyniku.
 • Omówienie projektów nowego KSR 14 „Kontynuacja działalności oraz rachunkowość jednostek przy braku kontynuacji działalności" oraz KSR 15 „Przychody ze sprzedaży wyrobów, półproduktów, towarów i materiałów".
 • Nowe interpretacje izb skarbowych w zakresie zagadnień, które uległy zmianie w ostatnich latach, np. „ograniczenie w zaliczaniu do kosztów wydatków z tytułu usług niematerialnych", „Podział przychodów i kosztów podatkowych na związane z działalnością podatkową oraz wynikające z zysków kapitałowych".
 • Listy procedur oraz listy kontrolne związane z zamknięciem roku.
 • Wzory dokumentów pomocne do zamknięcia rocznego.

Dzięki tej książce dowiedzą się Państwo m.in.:

 • Jaki jest wpływ pandemii COVID-19 na zamknięcie roczne (weryfikacja zasady kontynuacji działalności, testowanie na utratę wartości aktywów, rezerwy występujące szczególnych sytuacjach, ujawnienia w informacji dodatkowych do sprawozdania).
 • Jak stosować zmiany wprowadzone przez tarcze antykryzysowe w zakresie przychodów i kosztów podatkowych (ustalenie czy dana dotacja, subwencja, wsparcie finansowe z różnych instytucji, zwolnienia podatkowe itd. może być uznane za przychód, a wydatki z różnych form wsparcia można uznać za koszt).
 • Jak przy zastosowaniu plików JPK można sporządzić e-sprawozdanie (prezentujemy arkusz Excel z cash flow, bilansem i RZiS zasilany JPK_KR).
 • Jak sporządzić plików JPK_V7 – w szczególności prezentujemy wyjaśnienia w zakresie atrybutów i grup towarowo-usługowych – tzw. GTU.
 • Co zmieniło się w JPK po wejściu w życie rozporządzenia z 29.6.2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie podatku od towarów i usług.
 • Jak rozliczyć podatkowo spółkę komandytową za 2021 r. gdy jej rok podatkowy nie pokrywa się z rokiem obrotowym – jakie informacje przekazać wspólnikom, jakie nowe obowiązki dla spółki, rozliczenie zaliczek na poczet zysków, podział wyniku.
 • Jakie są zasady stosowania ulgi na złe długi w PIT, CIT oraz VAT,
 • Kiedy koszty finansowania dłużnego nie stanowią kosztów uzyskania przychodów.
 • Jak dokonać rozpoznania podatku naliczonego w okresie późniejszym niż moment ujęcia podatku należnego w deklaracji JPK_VAT, tzw. szyk rozwarty w WNT,
 • Jakie są zasady wewnątrzwspólnotowej sprzedaży towarów na odległość (WSTO), która zastąpiła sprzedaż wysyłkową, a także nowe regulacje dotyczące sprzedaży na odległość towarów importowanych (SOTI).
 • Jak przystąpić do procedury szczególnej VAT-OSS (unijnej i nieunijnej) oraz procedury importu – IOSS w celu zadeklarowania i zapłaty VAT od SOTI umieszczonych w przesyłkach o wartości rzeczywistej nieprzekraczającej 150 euro.
 • Jak w zeznaniu rocznym dokonać rozliczenia dochodów z działalności zagranicznej.
 • Jak przy zastosowaniu plików JPK można sporządzić e-sprawozdanie.

Cena katalogowa (PRZED RABATEM): 199.00
ISBN: 9788382358483
Autorzy: Adam Żądło, Adam Zbroiński, Anna Staszel, Artur Hołda, Bogdan Gajos, Ewelina Stamblewska-Urbaniak , Iwona Czauderna, Jacek Pukaluk, Jadwiga Szczotka, Jolanta Kica, Justyna Zając-Wysocka, Katarzyna Smoleń, Katarzyna Trzpioła, Magdalena Chomuszko, Marek Piotrowski, Marek Przybylski, Mariusz Pogoński, Mateusz Brząkowski, Mateusz Oleksy, Michał Liszka, Patrycja Mikuła, Paweł Dymlang, Paweł Ożga, Sylwia Adamczyk-Kaczmara, Teresa Krawczyk, Wojciech Kaczmara, Łukasz Klimczak
Wydawnictwo: Wydawnictwo C.H. Beck
Wydanie: 1
Liczba stron: 1200
Okładka: Miękka
Format: 210x295x55 mm
Wersja publikacji: Książka
Rok publikacji: 2021
Data wydania: 2021-11-10 [termin pewny]

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Promocje
Przegląd Prawa Publicznego - Nr 12/2019
Przegląd Prawa Publicznego - Nr 12/2019
66,00 zł 56,10 zł
szt.
Kodeks spółek handlowych. Komentarz
Kodeks spółek handlowych. Komentarz
299,00 zł 254,15 zł
szt.
Przegląd Prawa Publicznego - Nr 1/2020
Przegląd Prawa Publicznego - Nr 1/2020
69,00 zł 58,65 zł
szt.
Finanse Komunalne - Nr 1/2020
Finanse Komunalne - Nr 1/2020
69,00 zł 58,65 zł
szt.
Personel Plus - Nr 3/2020 (148)
Personel Plus - Nr 3/2020 (148)
42,00 zł 35,70 zł
szt.

Infolinia: +48 513 959 100

e-mail:       info@lexliber.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl