Personel Plus - Nr 6/2021 (163)

Personel Plus - Nr 6/2021 (163)
  • promocja
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni + czas dostawy
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 42,75 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 45,00 zł

42.75
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 40,05 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Wydawca: Wolters Kluwer Polska
Kod produktu: ABC-6512:202106

Opis

 W bieżącym numerze dużo miejsca poświęcamy kwestiom integrowania pracowników w nowej rzeczywistości. Czy zdalny team building jest w ogóle możliwy? Co przyniesie w tym obszarze przyszłość?  Jak wpisać działania w kulturę firmy i nie tracić siebie nawzajem z oczu? Czy ma to być wydarzenie, czy wartość? Jakie cele sobie postawić? Przed pandemią było łatwiej?
Teraz nie musi być trudniej! – o dobrych praktykach przeczytają Państwo w dziale Temat numeru czerwcowego wydania miesięcznika.

Pandemia może być jedną z przyczyn długotrwałego stresu i tym samym wypalenia zawodowego. Jednak źródła wypalenia bywają także inne. Wiele z nich wynika z czynników, które cechowały organizacje jeszcze przed nadejściem pandemii.
Jak widać, wypaleniu zawodowemu nie da się całkowicie zapobiec, ale w dobrze zarządzanych organizacjach ryzyko wystąpienia będzie ograniczone, a pojawiające się symptomy wywołają właściwą reakcję. Nie należy zadawać sobie pytania, czy w ogóle dotknie nas to zjawisko, ale kiedy to się stanie i czy dobrze będziemy na nie przygotowani.
I właśnie o tym m.in. jak temu przeciwdziałać, również w wymiarze organizacyjnym, jakie są przyczyny wypalenia w skali organizacji i jak rozpoznać, że się zbliża pisze Marcin Babiak w tekście  „Wypalenie zawodowe – nieuchronny element pracy?” w dziale HRM bieżącego wydania.

 "Wystarczy moment. Początkowo niewinna wymiana zdań zaczyna nabierać tempa. Wypowiadane przez nas słowa prowadzą w kierunku odmiennym od tego, który pierwotnie zakładaliśmy. Czasami kilka sekund, jeden komentarz lub opinia uruchamia proces. Ze sceny znikają cel i fakty, których rozmowa dotyczy. Ktoś atakuje, ktoś się broni, ktoś broni kogoś" – piszą Elżbieta Stelmach i Monika Dawid-Sawicka w tekście w dziale „Edukacja i Rozwój”.
Gry psychologiczne są ważnym, rozpoznanym, ale też budzącym wiele emocji elementem wiedzy z obszaru analizy transakcyjnej. Funkcjonowanie w niepewności i nieprzewidywalności, zmęczenie, zamknięcie i praca zdalna w wielu firmach ukształtowały przestrzeń do gier.
Analiza transakcyjna ma w tym kontekście wiele do zaproponowania. Kiedy zaczyna się gra? Jakie przyjmujemy role w  trójkącie dramatycznym i jakie ma to skutki? Dlaczego gramy i jak przerwać grę? Dowiedzą się Państwu z tekstu „A jeśli to nie jest film, tylko biznesowa codzienność?” czerwcowego wydania „Personelu Plus”.

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Medium: Czasopismo papier
Wersja publikacji: Czasopismo papier
Rok publikacji: 2021

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Infolinia: +48 513 959 100

e-mail:       info@lexliber.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl