Dowód sądowy w prawie karnym: jedność w wielości

Opis
Prezentowana monografia jest kolejną rynkową pozycją związaną z nauką o dowodach w procesie karnym, prezentowaną przede wszystkim w ujęciu deskryptywnym, z elementami normatywnymi. To podejście zapoczątkowane niegdyś przez Johna Henry’ego Wigmore’a, polega na traktowaniu dowodzenia sądowego jako procedury definiowalnej metodologicznie i niespecyficznej wobec norm prawnych, a więc niezależnej również od systemu prawnego, bazującej na zasadach logiki, które są wszędzie takie same i nie mają związku z treścią przepisów prawa procesowego.
Przedstawione rozważania utożsamiać można z szerszym ruchem intelektualnym w kryminalistyce, którym jest tzw. Nowa Szkoła Dowodów (New Evidence Scholarship), postulującym uwzględnianie zasad równowagi, przejrzystości, solidności, wartości dodanej, elastyczności oraz logiki w procesie analizy dowodów. Choć w wielu środowiskach naukowych te uniwersalne założenia są podstawą szerszego myślenia o filozofii śledztwa i działaniach policyjnych, to wymagają one jednakże dalszego upowszechniania.
W ręce Czytelników pragniemy oddać publikację przedstawiającą rozważania naukowe doświadczonych teoretyków, a także praktyków stosowania prawa. Poruszane w książce zagadnienia – związane z dowodzeniem sądowym – zderzane są z aktualną tematyką badawczą w kryminalistyce, dotyczącą m.in. danych lokalizacyjnych z urządzeń mobilnych, analizy informacji i środków dowodowych w sprawach finansowych, rewizji dowodów w procesie karnym, aspektów metodologicznych w teorii śledztwa oraz wpływu nowych technologii na realia praktyki.
Redakcja naukowa: Jerzy Konieczny
Autorzy: Jerzy Konieczny, Miłosz Kościelniak-Marszał, Krzysztof Mucha, Anna Nastuła, Paweł Szymanek, Rafał Wielki, Krzysztof Wójcik, Magdalena Zubańska
Data wydania: 2021/01
Seria Monografie i prace zbiorowe
Rodzaj oprawy miękka
Format 165 X 235
Ilość stron 198
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Infolinia: +48 513 959 100
e-mail: info@lexliber.pl