Inni klienci kupili

Aplikacja sędziowska i prokuratorska 2022. Testy, kazusy, wskazówki

Aplikacja_sędziowska_i_prokuratorska_2022__Testy__kazusy__wskazówki.png
  • promocja
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin + czas dostawy
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 159,31 zł 179,00 zł 159.31
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Wydawca: Wydawnictwo C.H. Beck
Kod produktu: 9788382912944

Opis

Publikacja dedykowana kandydatom na aplikację sędziowską i prokuratorską w 2022 roku.

W nauce do konkursu na aplikacje sędziowską i prokuratorską niezbędne jest nie tylko zapamiętanie ogromnej ilości informacji zawartych w licznych aktach prawnych, ale przede wszystkim zrozumienie ich istoty. Nie jest celem Autorek wyczerpanie materii, z jaką kandydaci mogą spotkać się na konkursie – taka pozycja nie byłaby w ogóle technicznie możliwa.

Główny nacisk w publikacji jest położony na wskazanie tego, czym zdaniem Autorek warto kierować się w nauce do obu etapów konkursu, zwrócenie uwagi na najistotniejsze kwestie i zaproponowanie pewnej metodyki pracy, przydatnej również w trakcie samego rozwiązywania testów i sporządzania pracy pisemnej.

Wychodząc z tego założenia w opracowaniu znajdą Państwo również zadania konkursowe z dotychczasowych naborów – stanowią one bowiem punkt wyjścia, którym należy kierować się w przygotowaniach do konkursu. Ich szczegółowa analiza, której podjęły się Autorki, pozwoli zrozumieć zadania stawiane przez komisję i sprostać im w dniu konkursu.

Książka składa się z 4 części:

  • Część I zawiera wskazówki do nauki, komentarze, wyjaśnienia i rozwiązania najtrudniejszych pytań testowych z egzaminów wstępnych oraz omówienie najważniejszych zmian w prawie.
  • Część II to testy z rozwiązaniami z lat poprzednich oraz testy autorskie, przygotowane w układzie jaki pojawia się na egzaminie wstępnym.
  • Część III zawiera najtrudniejsze kazusy, które pojawiły się na egzaminie wstępnym z omówieniami i komentarzami, a co najważniejsze zawiera liczne praktyczne wskazówki jak rozwiązywać kazusy, na co zwracać uwagę, jak rozpisywać poszczególne zagadnienia i jak się prawidłowo przygotować do pracy nad kazusami.
  • Część IV to wybrane testy z zagadnień będących przedmiotem egzaminu wstępnego na aplikację sędziowską i prokuratorską. Testy te pochodzą z książek autorstwa M. Stepaniuka Aplikacja adwokacka, Aplikacja notarialna oraz Aplikacja komornicza.

Nabór na aplikacje sędziowską i prokuratorską odbywa się w drodze konkursu, który znacząco różni się od egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą. Przede wszystkim aplikantami Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury może zostać ograniczona liczba osób, wedle limitów określanych co roku przez Ministra Sprawiedliwości, których wielkość zależna jest od potrzeb kadrowych sądów i prokuratury. Limity miejsc wyznaczone na rok 2022 r. są następujące: 170 miejsc na aplikacji sędziowskiej i 70 miejsc na aplikacji prokuratorskiej.

Dla kandydatów oznacza to, że muszą uzyskać taki wynik konkursu, by po jego przeprowadzeniu znaleźć się wysoko na liście kwalifikacyjnej, wyprzedzając pozostałych kandydatów – nie jest zatem wystarczające osiągnięcie określonego progu punktów. Tymczasem z roku na rok osób przystępujących do konkursu jest coraz więcej. Konkurs jest dwuetapowy:

  • Pierwszy etap obejmujący test sprawdzający wiedzę z poszczególnych dziedzin prawa odbędzie się 14 października 2022 r.
  • Drugi etap to praca pisemna sprawdzająca umiejętności dokonywania wykładni i stosowania prawa, stosowania argumentacji prawniczej oraz kwalifikowania stanów faktycznych do zakresów właściwych norm prawnych. Termin został wyznaczony na 4 listopada 2022 r.

Cena katalogowa (PRZED RABATEM): 179.00
ISBN: 9788382912944
Autorzy: Aleksandra Karpińska, Paulina Jabłońska
Wydawnictwo: Wydawnictwo C.H. Beck
Wydanie: 5
Liczba stron: 816
Okładka: Miękka
Format: 205x290x30 mm
Wersja publikacji: Książka
Rok publikacji: 2022
Data wydania: 2022-06-08

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Promocje
Prawo geologiczne i górnicze
Prawo geologiczne i górnicze
59,00 zł 48,38 zł
szt.
Małżeńskie prawo majątkowe
Małżeńskie prawo majątkowe
199,00 zł 177,11 zł
szt.
Ustawa o broni i amunicji. Komentarz
Ustawa o broni i amunicji. Komentarz
169,00 zł 150,41 zł
szt.
E-sport. Aspekty prawne
E-sport. Aspekty prawne
149,00 zł 132,61 zł
szt.

Infolinia: 513 959 100

e-mail:       info@lexliber.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl