Dyrektor Szkoły - Nr 1/2021 [325]

Dyrektor Szkoły - Nr 1/2021 [325]
  • promocja
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 32,04 zł 36,00 zł 32.04
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Wydawca: Wolters Kluwer Polska
Kod produktu: KIK-6508:202101 [15299642]

Opis

„Dyrektor szkoły. Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej” to prestiżowe czasopismo dotyczące polityki edukacyjnej oraz praktyki zarządzania i przywództwa w oświacie. Dociera do tysięcy szkół, przedszkoli oraz innych placówek oświatowych z całego kraju. Przedstawiamy wiedzę i praktyczne rozwiązania z wiarygodnych i najlepszych źródeł. Dzięki dopasowaniu zawartości poszczególnych numerów Dyrektora Szkoły do potrzeb Czytelników prenumerata naszego pisma jest udaną inwestycję w ich rozwój.
W STYCZNIOWYM NUMERZE „DYREKTORA SZKOŁY” M.IN.:
Szkolna zasada apolityczności (Mikołaj Darmosz – radca prawny)
Rozwój sytuacji społecznej, a także udział młodzieży w jesiennym Strajku Kobiet i inne sposoby manifestowania poparcia dla protestujących spowodowały, że odżyła dyskusja na temat apolityczności szkoły. Dlatego autor podejmuje próbę analizy problemu działalności politycznej w placówkach oświatowych przez pryzmat obowiązujących regulacji prawnych.
Pandemiczne impulsy dla edukacji obywatelskiej (Mirosław Sielatycki – zastępca dyrektora Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy)
Zaraza przekraczająca mury miasta ucisza jego obywateli – twierdził Monteskiusz, propagator demokracji i trójpodziału władzy. W 2020 r. pandemia przekroczyła mury szkół, powodując przewartościowanie sposobów nauczania, działań wychowawczych, komunikowania się, podejmowania decyzji, funkcjonowania klas, relacji nauczycieli i uczniów, kontaktów z rodzicami. Zmieniła też sposób sprawowania szkolnej władzy.
Niezbędnik Dyrektora – Szkoła wychowania (Emilia Kędziorek, Małgorzata Leszko i Sylwia Żmijewska-Kwiręg z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Jarosław Kordziński – specjalista z zakresu zarządzania oświatą, Włodzimierz Kaleta – dziennikarz)
Co jakiś czas w dyskursie społecznym powraca kwestia odpowiedzialności wychowawczej szkoły. Potocznie uznaje się, że to zadanie domu i rodziny, niemniej w sytuacjach krytycznych za postawy oraz zachowania młodych ludzi czyni się odpowiedzialnymi szkoły i nauczycieli. Tymczasem młodzież się zmienia i chce sama brać odpowiedzialność za swoje czyny. Czas na decyzję, czy zależy nam na trenowaniu grzecznie ułożonych następców, czy chcemy wziąć odpowiedzialność za kształcenie osób wiedzących, dlaczego i w jakim celu dokonują określonych wyborów.
Trudny rok dla oświaty (Bogdan Bugdalski – dziennikarz, redaktor)
Pandemia koronawirusa i powszechne nauczanie zdalne bezpośrednio wpłyną na to, jak wyglądać będzie oświata w rozpoczynającym się 2021 r. Począwszy od wprowadzenia jednego terminu ferii dla wszystkich województw i uzależnienia sposobu funkcjonowania szkół od liczby nowych zakażeń, przez okrojenie podstawy programowej i zmiany wymagań egzaminacyjnych, aż po konieczność zaciskania finansowego pasa. Póki co, rząd nie planuje dalszych zmian w kalendarzu roku szkolnego oraz formach i treściach nauczania. Ale wszystko jeszcze może się zdarzyć.
A PONADTO:
– Uliczna i szkolna lekcja demokracji (Jacek Królikowski)
– Jak budować relacje komunikacją (Małgorzata Nowak)
– Dyskusja drogą do porozumienia (Anna Klimowicz)
– Zdalne wychowanie (Maciej Frasunkiewicz)
– BHP edukacji zdalnej (Karolina Cieślik)

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Medium: Czasopismo papier
Wersja publikacji: Czasopismo papier
Rok publikacji: 2021

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Infolinia: +48 513 959 100

e-mail:       info@lexliber.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl